Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ena.lp.edu.ua:8080/handle/ntb/32801
Назва: Nature and mission of heritage in modernity: impacts of nationalism
Автори: Kulevičius, Salvijus
Бібліографічний опис: Kulevičius S. Nature and mission of heritage in modernity: impacts of nationalism / Salvijus Kulevičius // Historical and Cultural Studies. – 2015. – Volume 2, number 1. – P. 3–8. – Bibliography: 19 titles.
Дата публікації: 2015
Видавництво: Publishing House of Lviv Polytechnic National University
Теми: націоналізм
спадщина
ЮНЕСКО
Короткий огляд (реферат): Розглянуто тему походження, характеру і місії сучасної культурної спадщини. Спадщина є важливим джерелом для інших сфер – культури, політики, економіки. Чи може вона бути тільки джерелом? Спробуємо довести, що не тільки. Ставиться питання – чи може культура, політика чи націоналізм у сучасну епоху існувати без спадщини? Націоналізм появився зі сучасною людиною і оволодів всією його сутністю – розумом, почуттями, духом. Він є головною ідеологією сучасності. Створення епохи – культурна/історична пам’ять, наука, історія, спадщина нації – якщо не всією своєю цілісністю, то хоча б значною мірою також перетворились на його прислугу. Втім для існування націоналізму необхідне минуле. Оскільки сучасне суспільство має два шляхи в минуле – історію (наука, яка відкриває чи створює минуле) і спадщина (об’єкти, які перебуваючи в сучасності представляють минуле), тому спадщина для націоналізму є дуже важливою. Тим самим історія і спадщина є найважливішими джерелами заснування нації. У цьому разі спадщина виконує не тільки легітимізації, але і функцію конструювання та єднання суспільства. Історія взаємодії націоналізму і спадщини продовжується вже два століття. Ця спільна історія розпочалась з духу народу. Для самовираження духу народу спадщина була життєво важливою. Дух народу так і залишився би тільки філософією, якщо б його десь не можна було б втілити. Найчастіше він втілюється саме в спадщині. Такий гармонійний симбіоз між націоналізмом і спадщиною розвивався до четвертої декади ХХ ст. Після цього симбіоз націоналізму розвивається і далі, але дещо помірковано.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ena.lp.edu.ua:8080/handle/ntb/32801
Тип вмісту : Article
Розташовується у зібраннях:Historical And Cultural Studies. – 2015. – Vol. 2, No. 1

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
03-3-8.pdf159,27 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.