Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ena.lp.edu.ua:8080/handle/ntb/20569
Назва: Про можливість отримання яскравозабарвлених покриттів на основі стекол системи Na2O – CaO – TiO2 – SiO2
Автори: Худомака, Катерина
Мінакова, Наталія Олександрівна
Кислична, Раїса Іванівна
Білий, Яків Іванович
Бібліографічний опис: Ящук Л. Оцінка впливу підприємства ТОВ "Мареллі" на стан атмосфери м. Черкаси / Людмила Ящук // Хімія та хімічні технології : матеріали ІI Міжнародної конференції молодих вчених CCT-2011, 24–26 листопада 2011 року, Україна, Львів / Національний університет "Львівська політехніка". – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2011. – С. 244–245. – (3-й Міжнародний молодіжний фестиваль науки "Litteris et Artibus"). – Бібліографія: 3 назви.
Дата публікації: 2011
Видавництво: Видавництво Львівської політехніки
Теми: емаль
склопокриття
ступінь насиченості
оптико-колірні властивості
керамічні пігменти
Короткий огляд (реферат): Дослідження в даній роботі спрямовані на отримання яскравозабарвлених емалевих покриттів. В якості базової пропонується система Na2O – CaO – TiO2 – SiO2, коригування складу якої дозволило вибрати області зі зменшеним вмістом діоксину титану (5-15 мас.%) в розрізах з 5 та 10 мас.%CaO. На помел сплавлених фрит додавали положську глину – 7, електроліти до 0,1 та воду – 40. В результаті випалу були отримані слабозаглушенні покриття, які в подальшому використовували в якості основи для отримання яскравозабарвлених покриттів. В якості барвників додавали керамічні пігменти синій№ 210 та зелений№ 6623. В результаті введення вказаних пігментів в кількості 8 мас.ч були отримані яскраво забарвлені склопокриття синього та зеленого кольорів з різним ступенем насиченості від світло до темно зеленого та від блакитного до синього кольорів. Покриття характеризуються різним ступенем блиску від закристалізованих матових до покриттів з блискучою поверхнею. Для покращення реологічних та оптико-колірних властивостей покриттів додатково вводили KCI в кількості від 0,1 до 0,3 мас.ч. в результаті були отримані покриття, що характеризуються більшим блиском в порівнянні з попередніми.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ena.lp.edu.ua:8080/handle/ntb/20569
Тип вмісту : Article
Розташовується у зібраннях:Хімія та хімічні технології (CCT-2011). – 2011 р.

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
104-242-243.pdf204,32 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.