Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ena.lp.edu.ua:8080/handle/ntb/19331
Назва: Трансформації геополітичних структур світу на сучасному етапі
Інші назви: Transformation of the world geopolitical structures at the current stage
Автори: Романюк, Наталя
Рудницька, Уляна
Бібліографічний опис: Романюк Н. Трансформації геополітичних структур світу на сучасному етапі / Наталя Романюк, Уляна Рудницька // Гуманітарні та соціальні науки : матеріали IIІ Міжнародної конференції молодих вчених HSS-2011, 24–26 листопада 2011 року, Львів, Україна / Національний університет "Львівська політехніка". – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2011. – С. 212–213. – (3-й Міжнародний молодіжний фестиваль науки "Litteris et Artibus"). – Бібліографія: 3 назви.
Дата публікації: 2011
Видавництво: Видавництво Львівської політехніки
Теми: блоковість
багатополярність
геополітична структура
світова система
світоустрій
Короткий огляд (реферат): На сучасному етапі можна спостерігати певну перестановку сил в геополітичній структурі світу. Можна стверджувати, що після біполярного світоустрою часів «холодної війни» та монополярної системи, що наступила після розпаду після СРСР, міжнародна система переходить до багатополярності. До традиційних гравців «великої політики» – Північної Америки та Західної Європи, долучається також Південно-Азійський регіон, який стає осередком економічної, технологічної та військової могутності. Одночасно в світі спостерігаються процеси регіоналізації та прагнення до блоковості, в першу чергу, в економічній сфері. Таким чином з’являються регіональні лідери, що можуть в майбутньому стати світовими гегемонами. Так, серед потенційних світових лідерів аналітики, перш за все, виділяють Китай та Індію. Дещо слабшають позиції Європейського Союзу та змінюється роль США, як єдиної супер-держави. Політологи та політики передбачають різні варіанти розвитку світової системи та прогнозують нову розстановку сил у світі.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ena.lp.edu.ua:8080/handle/ntb/19331
Тип вмісту : Article
Розташовується у зібраннях:Гуманітарні та соціальні науки (HSS-2011). – 2011 р.

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
70-Romanyuk-212-213.pdf147,03 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.