Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ena.lp.edu.ua:8080/handle/ntb/19312
Назва: Стратегічне партнерство та його моделі у міжнародних відносинах
Інші назви: Strategic partnerthip and its models in international relations
Автори: Гнип, Олександра
Бібліографічний опис: Гнип О. Стратегічне партнерство та його моделі у міжнародних відносинах / Олександра Гнип // Гуманітарні та соціальні науки : матеріали IIІ Міжнародної конференції молодих вчених HSS-2011, 24–26 листопада 2011 року, Львів, Україна / Національний університет "Львівська політехніка". – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2011. – С. 162–165. – (3-й Міжнародний молодіжний фестиваль науки "Litteris et Artibus"). – Бібліографія: 8 назв.
Дата публікації: 2011
Видавництво: Видавництво Львівської політехніки
Теми: стратегічне партнерство
двосторонні відносини
зовнішня політика держав
двосторонні договори
національні та стратегічні інтереси
енергетична складова
Короткий огляд (реферат): В матеріалах визначено основні підходи щодо визначення поняття «стратегічне партнерство» як на теоретичному, так і практичному рівні . Для повної характеристики було визначено основні мотиви та принципи стратегічного партнерства та проаналізовано основні критерії, за яких стратегічне партнерство існує. Особливістю аналізу стало практичне стратегічне партнерство країн світу на основі таких критеріїв як спільний кордон, спільність економічного розвитку, культурна та регіональна близькість, існування договору про стратегічне партнерство. На основі аналізу стратегічного партнерства в зовнішньополітичній практиці держав було вирізнено реальне та формальне стратегічне партнерство. Особливу увагу було звернено на підхід щодо стратегічного партнерства доктора політичних наук Г. Перепилиці, якому вдалося подолати суто декларативний підхід до визначення цього поняття. В поданих матеріалах також було коротко охарактеризовано критерії стратегічно партнерства США та Росії, ФРН та Росії, Китаю та Росії. На основі аналізу стратегічного партнерства в міждержавних відносинах їх було зведено автором до п’яти моделей: фактичне стратегічне партнерство, декларативне стратегічне партнерство, прагматичне стратегічне партнерство, представницьке стратегічне партнерство, асемитричне стратегічне партнерство.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ena.lp.edu.ua:8080/handle/ntb/19312
Тип вмісту : Article
Розташовується у зібраннях:Гуманітарні та соціальні науки (HSS-2011). – 2011 р.

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
52-Gnyp-162-165.pdf175,82 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.