Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ena.lp.edu.ua:8080/handle/ntb/19274
Назва: Народна мисливська етика українців Карпат
Інші назви: The national hunting ethics of the Carpathian Ukrainians
Автори: Романюк, Володимир
Бібліографічний опис: Романюк В. Народна мисливська етика українців Карпат / Володимир Романюк // Гуманітарні та соціальні науки : матеріали IIІ Міжнародної конференції молодих вчених HSS-2011, 24–26 листопада 2011 року, Львів, Україна / Національний університет "Львівська політехніка". – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2011. – С. 66–67. – (3-й Міжнародний молодіжний фестиваль науки "Litteris et Artibus"). – Бібліографія: 5 назв.
Дата публікації: 2011
Видавництво: Видавництво Львівської політехніки
Теми: традиційне мисливство
етика
звичаєві норми
фауна
Українські Карпати
Короткий огляд (реферат): У даній статті розглянуто народні етичні норми ведення полювання, які були розповсюдженими в Українських Карпатах у другій половині ХІХ – 30-х рр. ХХ ст. На цю область народної культури не було досі звернено уваги з боку дослідників. У розвідці проаналізовано етичний закон, який посідав центральне місце у народній мисливській етиці – заборону відстрілювати самок оленів та козуль. Визначено походження цього закону та причини його збереження у традиційному мисливстві горян досліджуваного періоду. Автор розглянув також інші положення народної мисливської етики. Звернено увагу на пасивну форму мисливства та на відсутність обмежень на застосування більшості видів пасток. Досліджено повір’я, яке сприяло зниженню масштабів застосування силець. У висновках показано значення народної мисливської етики для збереження фауни Українських Карпат.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ena.lp.edu.ua:8080/handle/ntb/19274
Тип вмісту : Article
Розташовується у зібраннях:Гуманітарні та соціальні науки (HSS-2011). – 2011 р.

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
19-Romaniuk-66-67.pdf176,93 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.