Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ena.lp.edu.ua:8080/handle/ntb/19269
Назва: Повітові війська Сяноцької землі у XVII ст.
Інші назви: Regional Forces of the Sanok Lands in XVII century
Автори: Лисейко, Ярослав
Бібліографічний опис: Лисейко Я. Повітові війська Сяноцької землі у XVII ст. / Ярослав Лисейко // Гуманітарні та соціальні науки : матеріали IIІ Міжнародної конференції молодих вчених HSS-2011, 24–26 листопада 2011 року, Львів, Україна / Національний університет "Львівська політехніка". – Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2011. – С. 56–59. – (3-й Міжнародний молодіжний фестиваль науки "Litteris et Artibus"). – Бібліографія: 7 назв.
Дата публікації: 2011
Видавництво: Видавництво Львівської політехніки
Теми: Сяноцька земля
повітове військо
смоляки
шляхта
локальна самооборона
Короткий огляд (реферат): У XVІІ ст. повітові війська відігравали ключову роль в обороноздатності Сяноцької землі. Розвиток повітового війська був продиктований з одного боку занепадом інституції посполитого рушення, небажанням шляхти особисто брати участь у військових кампаніях чи у локальній самообороні, а з іншої сторони був зумовлений масштабами розбійництва, розгулом демобілізованих військ, свавіллям регулярних військових загонів та неефективністю місцевої адміністрації у боротьбі з цими явищами. Повітові війська використовувались як для потреб окремо взятої Сяноцької землі, так і для загальнодержавних потреб. Сяноцькі повітові загони в основному використовувались для боротьби із угорським розбійництвом та формувалися з піхоти.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ena.lp.edu.ua:8080/handle/ntb/19269
Тип вмісту : Article
Розташовується у зібраннях:Гуманітарні та соціальні науки (HSS-2011). – 2011 р.

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
15-Lyseyko-56-59.pdf181,21 kBAdobe PDFПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.